28 Eylül 2017 Perşembe

AR-GE, inovasyon ve tasarım yaptılar şimdi de ‘düşünce kulübü’ kuruyorlar
istanbul demir ve demirdışı metaller ihracatçıları birliği (iddmib), türkiye’nin ilk bin ihracatçı firması’ listesinde yer alan üyelerini ödüllendirdi.

İDDMİB - Türkiyenin ilk 1000 ihracatçı firmaları 


İDDMİB başkanı tahsin öztiryaki, 72 firmanın ödül aldığı gecede inovasyon ar-ge ve tasarımın vazgeçilmez olduğunu belirterek, kendilerinin de proje üretmek üzere “düşünenler kulübü” kurduklarını söyledi. istanbul demir ve demirdışı metaller ihracatçıları birliği (iddmib), ‘türkiye’nin ilk bin ihracatçı firması’ listesinde yer alan seventy two üyesini ödüllendirdi. ödül törenine ekonomi bakanlığı müsteşar yardımcısı ibrahim şenel, iddmib başkanı tahsin öztiryaki, birlik yönetim kurulu üyeleri yanı sıra sektörün önde gelen firmalarının yöneticileri katıldı.

Öztiryaki “düşünenler kulübü kurduk beyin fırtınası estireceğiz”

Başarılı ihracatçılar ödüllerini iddmib başkanı tahsin öztiryaki ve ekonomi bakanlığı müsteşar yardımcısı ibrahim şenel’in elinden aldı. gecede bir konuşma yapan tahsin öztiryaki, tim’in açıkladığı ilk bin ihracatçı listesinde seventy two üyelerinin yer aldığına dikkat çekerek, bu firmaların toplam ihracatın yüzde 65’ini gerçekleştirdiklerini vurguladı. ar-ge, inovasyon, tasarım ve markalaşguyın tüm sektörler için vazgeçilmez hale geldiğini belirten öztiryaki, gelecek yıl listedeki firma sayısını a hundred’e çıkaracaklarını belirtti.

2010’un anahtar sözcüğü “rekabet

Ekonomi bakanlığı müsteşar backyardımcısı ibrahim şenel de inovasyon, ar-ge, markalaşma ve tasarımın önemine değinerek şöyle konuştu: “türkiye ihracatla büyüyor. ihracatın büyümeye katkısı 3.four puan. türkiye ihracatı 1980’li yıllarda öğrendi ve her 10 yılda bir anahtar sözcüğünü değiştirdi. ninety’larda istikrar anahtar kelime iken, 2000’li yıllarda sürdürülebilir ihracat, 2010’larda rekabet en önemli kavram oldu. rekabet  ar-ge, tasarım, inovasyon ve markalaşma ile sağlanır. beynimizi, fikrimizi üretimimize katalım” diye konuştu.

Vestel ilk sırada

Ödül alan firmalar arasında; tim’in listesinde dördüncü sırada bulanan vestel dış ticaret ilk sırayı alırken, onu kibar dış ticaret, sarkuysan elektrolitik bakır sanayi, ekom eczacıbaşı diş ticaret ve polimeks inşaat taahhüt ve sanayi ticaret a.ş. izledi

0 yorum